Wolontariat

ROK SZKOLNY 2020/2021

"Razem dla Góry Parkowej"

8 maja 2021r. młodzież naszej szkoły włączyła się w akcję "Razem dla Góry Parkowej" zorganizowanej przez grupę krynickich radnych i wspólnie z  mieszkańcami gminy,  strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych z Muszynki, Mochnaczki Wyżej i Mochnaczki Niżnej,  baletnicami z Krynickiego Studia Baletowego oraz przedstawicielami Szlachetnej Paczki sprzątaliśmy Krynicki Park Zdrojowy.

=========================================================================

gramy z radością  WYGRYWAMY !!! 29 Finał WOŚP 31 stycznia 2021r. finał z głową

Wolontariusze naszej szkoły już po raz kolejny  dzielnie kwestowali na ulicach Tylicza i Muszynki na rzecz WOŚP. Pomimo wielu ograniczeń i trudnego czasu dla nas wszystkich związanych z pandemią spotkali się z wielką życzliwością i ofiarnością lokalnej społeczności i nie tylko. Uzbierano kwotę 4052.63 zł. Cieszymy się z naszej cegiełki, która wesprze dziecinne oddziały laryngologii, otalaryngologii i diagnostyki głowy. Gratulujemy i dziękujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

============================================================================

"Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii - armii życzliwości. " - Cleveland Amory

SZLACHETNA PACZKA 2020

Kolejny raz Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SCES, Grupa Apostolska i kapłani oraz mieszkańcy Tylicza włączyli się do  XX już edycji  Szlachetnej Paczki aby pomóc  Rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych.

Zaangażowanie  klas wraz z wychowawcami i rodzicami pomimo trudnej sytuacji przeszło najśmielsze oczekiwania. Ogromnym sercem wykazali się również parafianie podczas zbiórki do puszek przy kościele oraz zostawiając różne produkty w koszu wystawionym w tym celu w Delikatesach Centrum.

Z uzbieranych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, przyborów szkolnych oraz zakupionej odzieży zimowej,  obuwia, kołder, poduszek, pościeli, koców i garnków wolontariusze przygotowali 26 paczek. Wszystko to 11 grudnia zostało przewiezione do magazynu w Nowym Sączu a 12 grudnia Paczka dotarła do rodziny.

Rodzina była zaskoczona i bardzo wzruszona ogromną ilością prezentów. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się w tym pięknym, choć bardzo trudnym tego roku, przedświątecznym okresie sprawić tyle radości rodzinie w potrzebie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w tegoroczną akcję.

========================================================================

ROK SZKOLNY 2019/2020

"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

28 FINAŁ WOŚP 2020r.

Jak co roku nasi uczniowie naszej szkoły kwestowali na terenie Tylicza, Mochnaczki i Muszynki na rzecz 28 FINAŁU WOŚP. Temat tegorocznego finału: "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Uzbieraliśmy na ten cel 6379,93 zł. a ogółem w sztabie w Krynicy-Zdroju zebrano kwotę 53.497,79 zł.

=========================================================================

SZLACHETNA PACZKA 2019

Kolejny raz Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SCES, Grupa Apostolska i kapłani oraz mieszkańcy Tylicza pomagali pewnej rodzinie w trudnej sytuacji. Zbiórka produktów odbywała się jak co roku na terenie naszej szkoły i oddziału zamiejscowego w Mochnaczce Niżnej oraz, dzięki przychylności  kierownictwa, w Delikatesach Centrum w Tyliczu. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych  w niedzielę 24 listopada przy Kościele Parafialnym odbyła  się też zbiórka środków pieniężnych.

Z uzbieranych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, przyborów szkolnych przygotowaliśmy 27 paczek.  Z uzbieranych pieniędzy zakupiliśmy węgiel na opał oraz brakujące produkty. Paczka dotarła do rodziny 7 grudnia 2019 roku. Rodzina była zaskoczona i bardzo wzruszona ogromną ilością prezentów. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się w tym pięknym, przedświątecznym okresie sprawić tyle radości rodzinie w potrzbie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w tegoroczną akcję.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina z wielkim utęsknieniem wyczekiwała naszego przyjazdu. Wcześniej dzwoniła Pani Zofia i martwiła się, czy uda się nam dojechać, bo spadł śnieg i było bardzo ślisko. Mieliśmy bardzo odważnego pana kierowcę, który zawiózł nas bezpiecznie na spotkanie z rodziną. Po przybyciu zaczęliśmy wnosić prezenty, a Pani Zofia oniemiała ze zdziwienia, natomiast dzieciaki biegały po całym domu i cieszyły się z każdej przyniesionej paczki. Przybiegł też Pan Krzysztof, aby nam pomóc. Pani Zofia, gdy zobaczyła tyle paczek, bardzo się wzruszyła. Podziwiała, że wszystkie są tak ślicznie zapakowane i mówiła, że szkoda rozdzierać do rozpakowania. Marysia jak tylko wyciągnęła cieplutki kocyk, biegała z nim, cieszyła się i tuliła go. Reszta dzieci pomagała otwierać paczki i robiła niezłą wrzawę z radości. Pani Zofia nie mogła uwierzyć, jak zobaczyła bony na zakup obuwia na zimę i kurtek. Pan Krzysztof był bardzo wzruszony. Pomału zaczął się otwierać, opowiadać, że wrócił właśnie ze szpitala. Pani Zofia głaskała Pana Krzysztofa po głowie i mówiła, że zaczęły się pojawiać małe światełka nadziei na poprawę zdrowia. Cieszyła się też bardzo z nowej pracy, gdzie nawet się jej to nie marzyło - a okazało się, że mimo wielu obowiązków znajduje chwilę wewnętrznego wytchnienia.

Słowo od Rodziny

Nie ma słów, aby wyrazić naszą wdzięczność. Najpierw tak bardzo nas zaskoczyło, jak Pan ze składu przywiózł nam węgiel. Teraz dostaliśmy tyle prezentów... Nigdy nas tyle dobra nie spotkało. Dziękujemy z całego serca. Proszę przekazać wszystkim kochanym osobom, które przygotowały tak wyjątkową niespodziankę, że zdjęły duży ciężar z moich ramion. Dziękuję Kochani nie tylko za pomoc, ale i za radość naszych dzieci i za ten blask radości w ich oczach.

Słowo od Wolontariusza

Składam najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności i radości, że mogłem z Państwem zorganizować pomoc dla wyjątkowej rodziny. Bardzo dziękuję Pani Ani za miły kontakt i za wielkie serce. Byłem dumny, że mogłem pojechać do rodziny z tak pięknie ozdobionymi paczkami. Przesyłam podziękowania dla wszystkich, którzy otwarli serce dla potrzebującej rodziny. Szczególnie raduję się, że w przygotowanie paczki zaangażowała się młodzież. Wierzę, że w tylu młodych sercach zostało zasiane ziarenko, które pięknie się rozwinie i zakwitnie.

Z całego serca życzę powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.
„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”

Carroll Lewis

=======================================================================

FESTIWAL BIEGOWY 2019......

8 września 2019 roku grupa wolontariuszy z klasy 8AiB mocno kibicowała zawodnikom Festiwalu Biegowego. Jak co roku z samego rana udaliśmy się do punktu odżywczego koło Barty przy ul. Pułaskiego gdzie oprócz dopingowania zawodnikom podawaliśmy napoje i posiłki regeneracyjne. 

========================================================================

ROK SZKOLNY 2018/2019

Pomagamy Wiktorii Pękala.

========================================================================

Po raz kolejny włączylismy się w kwestowanie nz rzecz Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Dzięki mieszkańcom Tylicza i przebywającym gościom w naszej miejscowości udało  się zebrać 4492,74 zł. 

=========================================================================

„Pomagamy, pomagamy....., ponieważ dobro zawsze powraca, stajemy się bogatsi duchowo i otwarci na potrzeby innych”

Takie hasło przyświecało tegorocznej akcji Szlachetna Paczka w naszej szkole. W tym roku Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SCES, Grupa Apostolska i kapłani oraz mieszkańcy Tylicza pomagali pewnej rodzinie w trudnej sytuacji. Zbiórka produktów odbywała się na terenie naszej szkoły i oddziału zamiejscowego w Mochnaczce Niżnej oraz, dzięki przychylności  kierownictwa, w Delikatesach Centrum w Tyliczu. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych  w niedzielę 1 grudnia przy Kościele Parafialnym odbyła  się też zbiórka środków pieniężnych.

Z uzbieranych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, przyborów szkolnych przygotowaliśmy 21 paczek. Przy wspaniałej współpracy z Leśnym Zakładem Doświadczalnym z Krynicy - Zdroju i Panem Rafałem Wiejackim udało się zorganizować i przewieźć drewno dla rodziny a z uzbieranych pieniędzy zakupić węgiel na opał. Paczka dotarła do rodziny 8 grudnia 2018 roku. Rodzina była zaskoczona i bardzo wzruszona ogromną ilością prezentów. Cieszymy się, że udało nam się w tym pięknym, przedświątecznym okresie sprawić tyle radości rodzinie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w tegoroczną akcję.

============================================================================

Kolejny, czwarty już raz  uczniowie naszej szkoły pracowali jako wolontariusze  punkcie odżywczycm w Tyliczu wspierając uczestników Festiwalu Biegowego. 9 września 2018 r. w niedzielę uczniowie z samego rana wraz z opiekunami przeszli na miejsce serwisu koło D.W. Barta  gdzie do godziny 14.00 podawali biegaczom posiłki regeneracyjne i wodę. 

=============================================================================

ROK SZKOLNY 2017/2018

Nasza szkoła wspólnie z parafialną Grupą Apostolską po raz pierwszy przyłączyła się do akcji: Szlachetna Paczka 2017! Pomagaliśmy  jednej rodzinie w trudnej sytuacji ze względu na chorobę i bezrobocie. 

Zbiórka produktów odbywała się na terenie naszej szkoły oraz w Delikatesach Centrum w Tyliczu. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych  w niedzielę 3 grudnia przy Kościele Parafialnym odbyła  się też zbiórka środków pieniężnych, z których zostały zakupione brakujące artykuły z listy potrzeb rodziny. 

Z uzbieranych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, przyborów szkolnych, odzieży udało się przygotować 29 paczek. Przy wspaniałej współpracy z wolontariuszką i liderką szlachetnej paczki udało się również zakupić rodzinie piecyk do grzania wody oraz maszynę do szycia, o której marzyła mama. Paczka dotarła do rodziny 9 grudnia 2017 roku. Przekazaniu paczki towarzyszyło wiele radości i pozytywnych emocji.

============================================================================

W środę 4 października 2017 roku w dniu św. Franciszka opiekuna zwierząt, uczniowie klasy 6 wzięli udział w akcji charytatywnej pod patronatem Szkolnego Centrum Wolontariatu "Empatia" Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych z Tarnowa "Pomagamy zwierzętom w schroniskach".

Zaangażowane dzieci, miłe słowa i szczere uśmiechy otworzyły wiele serc. Dziękujemy wszystkim, którzy przylączyli się do akcji.

=============================================================================

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły pracowali jako wolontariusze przy dwóch punktach odżywczych w Tyliczu wspierając uczestników Festiwalu Biegowego. 10 września 2017 r. w niedzielę uczniowie z samego rana wraz z opiekunami przeszli na miejsce serwisu koło D.W. Barta jeden i  Ujęcia wody mineralnej Kropla Beskidu drugi, gdzie do godziny 14.00 podawali biegaczom posiłki regeneracyjne i wodę. 

=============================================================================

ROK SZKOLNY 2016/2017

20 sierpnia 2017 r. już po raz trzeci przy współpracy ze Szkolnym Centrum Wolontariatu Empatia działającym przy Zespole Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie wolontariusze z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum kwestowali przy Kościele pw WNMP w Krynicy - Zdroju na rzecz budowy hospicjum w Tarnowie.

Hospicjum Via Spei jest realizacją powszechnego prawa człowieka do życia bez bólu i do opieki paliatywno-hospicyjnej w ostatniej fazie życia z chorobą. 

Hospicjum Via Spei otaczać będzie opieką osoby żyjące z chorobą w stanie terminalnym po zakończeniu onkologicznego leczenia przyczynowego. Zgodnie z najlepszą wiedzą medyczną będzie świadczyć pomoc w zakresie minimalizowania dolegliwości i objawów choroby. Dbając o intymność i poczucie godności osób dotkniętych chorobą oraz ich rodzin, zapewniać będzie pomoc duchową i psychologiczną. W miarę możliwości organizacyjnych wspólnie z Fundacją Kromka Chleba będzie podejmować działania na rzecz rozwiązywania problemów socjalnych rodzin dotkniętych chorobą.

Dzięki staraniom Fundacji Kromka Chleba leczenie i opieka w Hospicjum Via Spei będzie bezpłatna zarówno dla pacjentów korzystających ze świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i pozbawionych tej formy ubezpieczenia powszechnego.

=============================================================================

W ramach wolontariatu 15 stycznia 2017 roku już po raz trzeci nasi uczniowie z gimnazjum kwestowali na terenie Tylicza, Muszynki i pierwszy raz w Mochnaczce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego roku wolontariusze uzbierali 5702,22 zł.

=============================================================================

W okresie wakacji 2016 roku uczniowie naszej szkoły pracowali jako  wolontariusze w Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej „Aktywny Tylicz”.      

W ramach wolontariatu uczestniczyli w realizacji projektów sportowych, m.in. zawodów rowerowych, turnieju piłki plażowej.

Udział wolontariuszy w projekcie obejmował pomoc członkom stowarzyszenia w przeprowadzeniu zawodów, zabezpieczeniu stanowisk: kulinarnego, plastycznego dla dzieci, sekcji porządkowej oraz pomoc w biurze zawodów.

Uczniowie realizowali powierzone im zadania z należyta starannością  i zaangażowaniem. Wykazali się również otwartością oraz umiejętnością współpracy  w zespole i komunikacji, czym przyczynili się do sukcesu projektów i ich dynamicznego rozwoju.

=============================================================================