Odblaskowa szkoła Tylicz

Konkurs plastyczny Bezpieczna Droga do Szkoły

26 października 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej akcji "Odblaskowa Szkoła". Spośród wielu prac konkursowych wyłoniono 8 najlepszych.

I miejsce    Julia Ciastoń klasa V
II miejsce   Jan Gogoc klasa II
III miejsce  Dominika Syguda klasa V

Wyróżnienie: Hanna Stachoń kl. 1, Michał Królikowski kl. 3, Małgorzata Chowaniec kl. 3, Radosław Migacz kl. IV,
Gratulujemy !

=====================================

Spotkanie z panami ze Straży Miejskiej z Krynicy - Zdroju

20 października 2016 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej w Tyliczu uczestniczyli w spotkaniu z panami ze Straży Miejskiej z Krynicy - Zdroju. Celem wizyty było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas spotkania zwrócono uczniom  uwagę na to jak ważne jest noszenie kamizelek i elementów odblaskowych na sobie i przy tornistrze. Najmłodsi uczniowie natomiast mogli poćwiczyć bezpieczne poruszanie się po drodze w mini miasteczku.

=====================================

Konkurs Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

W ramach konkursu "Odblaskowa Szkoła" w klasach IV - VI w Szkole Podstawowej w Tyliczu został przeprowadzony test wiedzy o ruchu drogowym. Udział w teście wzięli wszyscy uczniowie a  najlepsze wyniki otrzymali:

I miejsce   Kacper Białończyk klasa 5
Paweł Andrejko klasa 6

II miejsce  Jakub Szczepaniec klasa 6
Gogoc Kacper klasa 6

III miejsce Paweł Majerski klasa 5
Adrian Kieblesz klasa 6

Wszystkim gratulujemy!!!

=====================================

Konkurs "Odblaskowa szkoła"

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy,ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Ponadto celem akcji jest  zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

źródło https://malopolska.policja.gov.pl