RAJD O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Dnia 24 września 2019 roku odbył się XVI Rajd o Puchar Dyrektora SCESZ w Tyliczu. Pod czujnym okiem swoich opiekunów na trasę rajdu wyruszyło 203 uczniów.

Klasy I – III z Tylicza i Mochnaczki    Niżnej przejechały autokarem do miejscowości Wojkowa i następnie żółtym szlakiem przeszły do Studni Królewskiej (Słowacja), gdzie odbyły się gry i zabawy zakończone pieczeniem kiełbasy przy ognisku.

Uczniowie klas IV – VIII podzieleni na dziewięć grup wyruszali w odstępach piętnastominutowych spod Szkoły Podstawowej w Tyliczu na wyciąg narciarski Master Ski, skąd udali się w kierunku Doliny Pustej. Po dojściu do granicy polsko – słowackiej, a zarazem żółtego i czerwonego szlaku turystycznego, grupy przeszły granicą państwa do wiaty przy STUDNI KRÓLEWSKIEJ (Słowacja). Na całym szlaku dodatkowo drogę wskazywały niebieskie strzałki. Wszystkie drużyny przebyły zaplanowaną trasę.

Po trudach wyprawy uczniowie mogli nabrać sił posilając się  kiełbaskami pieczonymi przy wspólnym ognisku.

Podczas marszu młodzież uzupełniała punktowane karty pracy zawierające treści przyrodnicze, geograficzne i historyczne. Na mecie rajdu przy Ławce Królewskiej nad Wojkową odbyły się konkursy przyrodniczy oraz sportowy. Na zakończenie rajdu drużyny zaśpiewały piosenki turystyczne. Za udział w tych konkurencjach uczniowie również otrzymali punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięzcę RAJDU O PUCHAR DYREKTORA SCESZ W TYLICZU.

Rajd zakończyła pani Dyrektor Dorota Kuszenin wręczeniem Pucharu Dyrektora SCESZ w Tyliczu klasie VI B, która zdobyła w konkursach największą liczbę punktów. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkości  wynagradzające zmęczenie. 

Następnie uczniowie udali się do miejscowości Wojkowa, skąd przejechali autobusami do Tylicza, Muszynki i Mochnaczki Niżnej. 

Przygodę rajdową  zorganizowała pani Ewa Urban przy pomocy wychowawców, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej w Tyliczu oraz pracowników Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy – Zdroju.

Organizatorzy rajdu dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w przygotowanie imprezy.  

<< Wróć do poprzedniej strony