Konkurs Ogólnopolski – Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Dn. 29.01.2021r odbył się szkolny etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, w tym roku tematem przewodnim konkursu były „Zbiorowiska leśne w parkach krajobrazowych”.

 Do etapu szkolnego przystąpiło 14 uczniów naszej szkoły, uczniowie rozwiązywali test który zawierał 15 pytań ogólnych obowiązujących we wszystkich parkach krajobrazowych w Polsce  i obejmujących zagadnienia z zakresu podstawy programowej dla klas IV- VIII szkoły podstawowej z  biologii, oraz 10 pytań PARKOWYCH, ściśle odnoszących się do parków krajobrazowych z danego województwa i w zależności od etapu konkursu, dotyczących:

- na etapie szkolnym, gminnym i parkowym – wiedzy nt. parku, na terenie którego znajduje się dana szkoła czyli w naszym wypadku Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

                                          

 Największą ilość punktów w etapie szkolnym uzyskali:

Katarzyna Gatnar (kl.8A) 24 pkt

Amelia Cięciwa (kl.7B)     24pkt

Adam Zięba (kl.8A)          24 pkt

 

Dn. 26.02.2021r nasza drużyna przystąpiła do etapu gminnego i wygrała w rywalizacji z czterema szkołami podstawowymi Gminy Krynica-Zdrój.

Dn. 09.04.2021r został przeprowadzony etap parkowy (poziom powiatu), w którym nasza drużyna uzyskała w sumie 66 pkt i zajęła drugie miejsce w powiecie, tracąc do zwycięskiej drużyny tylko jeden punkt, natomiast Adam Zięba uzyskał 24 pkt, na 25 pkt możliwych, co dało mu   najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników etapu parkowego.

Serdecznie gratuluję wspaniałego wyniku całej drużynie oraz Dziękuję !!!!!  za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły na etapie powiatowym.

Współpraca z tak  ambitnymi uczniami przynosi dużo radości, a ich  dążenie do naukowej samodzielności, pomaga rozwijać  aktywności opartą na naturalnej ciekawości świata

                                                                                Opiekun drużyny Ewa Urban

<< Wróć do poprzedniej strony